KALPROTEKTYNA

KALPROTEKTYNA – oznaczenie stężenia kalprotektyny w kale jest nieinwazyjną metodą diagnostyczną służącą do różnicowania poważnych, przewlekłych chorób zapalnych jelit (np.choroba Leśniowskiego-Crohna i wrzodziejące zapalenie jelita grubego ) od zaburzeń funkcjonalnych przewodu pokarmowego (bóle brzucha, biegunki , zespół jelita drażliwego). Służy również do monitorowania skuteczności leczenia choroby Leśniowskiego-Crohna i wrzodziejącego zapalenia jelita grubego.

STREPTOCOCCUS PNEUMONIAE

STREPTOCOCCUS PNEUMONIAE – antygen w moczu jest szybkim immunochromatograficznym testem do wykrywania antygenu Streptococcus pneumoniae (S. pneumoniae) w moczu u pacjentów z zapaleniem płuc i w płynie mózgowo-rdzeniowym u pacjentów z zapaleniem opon mózgowych. Test przeznaczony jest, w połączeniu z hodowlą lub innymi metodami, jako pomoc w diagnostyce zarówno pneumokokowego zapalenia płuc oraz pneumokokowego zapalenia opon mózgowych.

LEGIONELLA PNEUMOPHILA

LEGIONELLA PNEUMOPHILA – antygen w moczu jest szybkim immunochromatogrficznym testem do wykrywania obecności antygenów Legionella pneumophila serogrupy 1 w próbce moczu pacjentów z objawami zapalenia płuc. Przeznaczony do wstępnej diagnostyki zakażeń wywołanych przez Legionella pneumophila serogrupy 1.

Scroll to top